Αποκριάτικη γιορτή

Την Παρασκευή 28 Φεβρουαρίου, από την 3η διδακτική ώρα , θα γίνει στο σχολείο μας αποκριάτικη γιορτή για τους μαθητές!
Η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, κ. Θώμη Κραββαρίτη ετοιμάζει το πολύχρωμο γαϊτανάκι, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, έχει αναθέσει σε Dj το μουσικό πρόγραμμα, καθώς και σε μουσικό-εμψυχώτρια την οργάνωση μουσικών παιχνιδιών στο προαύλιο για όλα τα παιδιά!
Μαμάδες του συλλόγου, θα κάνουν facepainting, θα οργανώνουν τον μπουφέ αλμυρών και γλυκών και τον πολυαγαπημένο σοκολατοπόλεμο για τους μαθητές Δημοτικού και Νηπίου.
Τα παιδιά, αντί δεκατιανού, θα συνδράμουν στον κοινό αποκριάτικο μπουφέ που θα στηθεί με τα αλμυρά ή γλυκά εδέσματα και χυμούς που μπορείτε να στείλετε στο σχολείο με τα παιδιά, το πρωί της Παρασκευής.

Οι μαθητές θα σχολάσουν κανονικά στις 13:15 και το Ολοήμερο θα λειτουργήσει ως συνήθως.