Πρόσκληση στο Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας στα πλαίσια του 1ου Αγώνα Μηδενικών Διακρίσεων 14/05/23

Το Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας με χαρά προσκαλεί τους μαθητές του σχολείου μας αυτή την Κυριακή 14/5, σε εκδήλωση με την αθλήτρια του Τριάθλου Ντενίζ Δημάκη, η οποία νωρίτερα θα εκπροσωπήσει τον Σύλλογο Συμμετασχόντων σε Ολυμπιακού Αγώνες (ΕΣΟΑ) στον 1ο Αγώνα Μηδενικών Διακρίσεων στο ΟΑΚΑ.

Η εκδήλωση, η οποία θα πραγματοποιηθεί αμέσως μετά τον Αγώνα, (12:30-14:00) είναι αφιερωμένη στα δεύτερα γενέθλια του Μουσείου και στην ημέρα της μητέρας, και σε αυτή τα παιδιά θα έχουν την ξεχωριστή δυνατότητα να γνωρίσουν την αθλήτρια και να συμμετάσχουν σε δράσεις μαζί της. Στο τέλος της εκδήλωσης τα παιδιά θα κατασκευάσουν μια χειροτεχνία ως δώρο προς τις μαμάδες τους.

Η συμμετοχή στην εκδήλωση είναι ελεύθερη και η πρόσβαση στο Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας πραγματοποιείται από πεζογέφυρα από τον περιβάλλοντα χώρο του ΟΑΚΑ.

Πρόγραμμα Εορταστικών Δράσεων:

12:30 – 12:40 Γνωριμία με την Ολυμπιονίκη και τριαθλήτρια Ντενίζ Δημάκη
12:40 – 13:20Εκπαιδευτικές και βιωματικές δράσεις για παιδιά με την Ντενίζ Δημάκη
«Ας γίνουμε δημοσιογράφοι»«Προπονούμαι για το τρίαθλο»
13:30 – 14:00Εικαστικό εργαστήριο «Με τη μαμά μου στο Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας»
14:00 – 18:45Δωρεάν καθοδηγούμενες περιηγήσεις (διάρκειας 45’)