Συμμετοχή του σχολείου μας στον 18ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι το Σχολείο μας θα συμμετάσχει στον 18ο  Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά», που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.). Ο διαγωνισμός αφορά τους μαθητές και τις μαθήτριες των Ε΄ και  ΣΤ΄ τάξεων όλων των Δημοτικών Σχολείων της χώρας.

Ο  διαγωνισμός θα διεξαχθεί την  Παρασκευή 5 Απριλίου  2024, κατά τις δύο πρώτες διδακτικές ώρες (08:15 π.μ. – 10:15 π.μ.) στα Δημοτικά Σχολεία – που έχουν δηλώσει συμμετοχή – σε όλη τη χώρα.

Προκειμένου να συμμετάσχει το παιδί σας στον διαγωνισμό, είναι απαραίτητο να συμπληρώσετε και να υπογράψετε την παρακάτω Υπεύθυνη Δήλωση – Συγκατάθεση.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ – ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ