Κλειστά τα σχολεία στον Δήμο Φιλοθέης–Ψυχικού, αύριο Τρίτη 08/01/2019

Ο Δήμαρχος Φιλοθέης – Ψυχικού Παντελής Ξυριδάκης, λαμβάνοντας υπόψη το υπ. αριθμ. 5164/ 7-01-2019 έγγραφο της Περιφέρειας Αττικής “Περί της ανάγκης προληπτικής διακοπής μαθημάτων λόγω έκτακτων αναγκών (παγετός και ενδεχομένως χιονόπτωσης κατά την διάρκεια της νύχτας) αποφάσισε να παραμείνουν κλειστά την Τρίτη 08/01/2019 τα σχολεία Α/βαθμιας και Β/βαθμιας Εκπαίδευσης καθώς και οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου μας. Σύμφωνα με τις προγνώσεις του Ενιαίου Κέντρου Επιχειρήσεων Πολιτικής Προστασίας, αναμένεται τις επόμενες ώρες να βρεθεί η περιοχή μας στο επίκεντρο καιρικών φαινομένων με ιδιαίτερα χαμηλές θερμοκρασίες. Συγκεκριμένα αναμένονται χιονοπτώσεις και παγετός που είναι πιθανό να προκαλέσουν σοβαρά προβλήματα στη μετακίνηση των μαθητών από την κατοικία τους στα σχολεία.