Εγγραφή στην Α΄τάξη για το σχολικό έτος 2018-2019

Σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή των παιδιών στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2018-2019 είναι απαραίτητα τα παρακάτω:

• Εκκαθαριστικό  σημείωμα εφορίας (2016 ή 2017) ή λογαριασμός ΔΕΗ, ως αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή. Το αποδεικτικό απαιτείται να αναφέρει το όνομα του πατέρα ή της μητέρας του μαθητή.

• Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα με στοιχεία του μαθητή, ώστε να γίνει ηλεκτρονικά η αναζήτηση του πιστοποιητικού γέννησης. (Το έντυπο χορηγείται από το σχολείο)

• Επίδειξη  Βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

• Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου

• Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Το έντυπο χορηγείται από το σχολείο και συμπληρώνεται από παιδίατρο ή γενικό ιατρό)

• Για την παρακολούθηση του Oλοήμερου Προγράμματος (13:20-16:00) απαιτείται  βεβαίωση εργασίας και των δυο γονέων  ή κάρτα ανεργίας ή έγγραφο που αποδεικνύει ότι ο  γονέας  ανήκει  στις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν  από την Τετάρτη 2 Μαΐου 2018  έως και την Παρασκευή 18 Μαΐου 2018.

Ώρες παραλαβής δικαιολογητικών: 8:00 έως 10:00.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Γερακίνη Ορσαλία