Έναρξη Ολοήμερου προγράμματος

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει από την Τετάρτη 16/9/2020 και την με τήρηση των μέτρων που προβλέπονται.

Το γεύμα των μαθητών/τριών θα παρασκευάζεται στο σπίτι με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους και, επειδή δεν θα γίνεται χρήση των ψυγείων και της τραπεζαρίας, θα φυλάσσεται στην τσάντα του κάθε παιδιού μέχρι την ώρα του γεύματος, το οποίο θα γίνεται στην αίθουσα που θα έχει μάθημα ο κάθε μαθητής. Να εφοδιάσετε να παιδιά με πετσέτα φαγητού ή υφασμάτινο σουπλά το οποίο θα στρώνουν στο θρανίο, κουτάλι/πιρούνι καθώς και χαρτοπετσέτες.

Το προσωπικό καθαριότητας του σχολείου θα φροντίζει για την καθαριότητα των θρανίων και τον αερισμό της κάθε αίθουσας μετά την αποχώρηση των μαθητών του Πρωινού Προγράμματος. Οι μαθητές του Ολοημέρου θα κάθονται πάντα στις ίδιες θέσεις και με τους ίδιους μαθητές.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η πρώτη αποχώρηση είναι στις 15:00 μ.μ. και η δεύτερη στις 16:00 μ.μ. Παρακαλούμε να είστε έγκαιρα στην έξοδο για την παραλαβή των μαθητών τηρώντας τις απαραίτητες υγειονομικές οδηγίες.